Képméretek: A legjobb minőség érdekében legalább 100-szor annyi pixel legyen a kép függőleges és vízszintes mérete, mint ahány centiméteres nagyságban szeretné elhelyezni. Ennél rosszabb felbontás a legtöbb esetben látványosan rossz minőséget ad. Így tudhatja, hogy egy fotó, amelyet szeretne felhasználni, mekkora méretet enged meg. Szerzői jog: Ha Internetről letöltött képet szeretne felhasználni, jó, ha tudja, hogy ezek majd mindegyike szerzői jogi védelem alatt áll, elenyésző azon képek száma, amelyet szabadon és ingyenesen fel lehet használni.
Színek: Ha egy adott színt szeretne nyomtatásban viszontlátni, akkor vagy a CMYK (32 bites) modell szerinti színt kell megadni, vagy a PANTONE® skála színkódját. RGB (24 bites) forrásból színrebontás útján áll elő a nyomtatható szín, ami nem mindig ad kielégítő eredményt. (Klasszikus példa erre a Microsoft Wordben kékkel szedett szöveg; ez a szín nyomtatón nem állítható elő.)
Bitmap/Vektor: A bitmap pixelekből álló kép, mint például a digitális, vagy beszkennelt fénykép, melynek hátránya, hogy nagyításkor romlik a relatív minőség. Ez akkor hátrány, ha például egy logót lement egy weboldalról GIF, vagy JPG formátumban, és azt szeretné rátenni névjegyére, prospektusára, vagy bármi másra, illetve fóliáztatni szeretné. A vektoros kép csomópontokból és görbékből áll, és a végtelenségig nagyítható, torzítható, háttere eltávolítható. Ezért lehetőleg minden ábrát vektorizálunk, ha a határidő megengedi, mert a szakmai igényesség ezt diktálja. Ezt a folyamatot érdemes figyelembe venni a határidő és a munkaóra szempontjából is, bár természetesen sürgős munka esetén kihagyható.